پنج شنبه،09 تير 1401 English

معاونت غذا و دارو

Lorestan
University of Medical Sciences


   
  • نشست مسئولين معاونت غذا و دارو با مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه
   كد خبر: 21949
   تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
   تعداد بازديد: 60

   نشست مسئولين معاونت غذا و دارو با مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه

    به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي لرستان، نشست مسئولين معاونت غذا و دارو با حضور معاون غذا و دارو، حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي لرستان و مديران معاونت غذا و دارو روز چهارشنبه هفتم مهرماه در سالن جلسات رازي اين معاونت برگزار شد.

   در ابتداي اين جلسه دكتر محسن اسدبيگي در تشريح اقدامات و برنامه هاي معاونت غذا و دارو در راستاي مقابله و پيشگيري كرونا ويروس گفت: معاونت غذا و دارو از اولين روزهاي شيوع كرونا ويروس در كشور و استان لرستان با تشكيل كميته پيشگيري و مقابله با كرونا در محل اين معاونت و با استفاده از همه ظرفيت ها وارد عمل شد.

   دكتر اسدبيگي افزود: از همه ظرفيت هاي درون و برون استاني براي تامين دارو، تجهيزات پزشكي، ملزومات و اقلام مورد نياز مردم استفاده نموديم.

   معاون غذا و دارو دانشگاه در خصوص موضوع محلول هاي ضد عفوني كننده دست و سطوح گفت: در ابتداي شيوع كرونا ويروس به دليل كمبود شديد آن در سطح استان با بررسي امكانات و تجهيزات و ظرفيت هاي موجود و در راستاي حمايت از توليد داخل، توليد محلول هاي ضد عفوني كننده بر پايه الكل در دستور كار معاونت قرار گرفت.

   معاون غذا و دارو دانشگاه همچنين ادامه داد: در راستاي استفاده از ظرفيت هاي داخل استان هماهنگي فوري با كارخانجات توليد الكل براي توليد بصورت سه شيفت و نيز توليد محلول ضد كننده عفوني دست و سطوح انجام و 24 مجوز توليد فرآورده هاي ضدعفوني كننده صادر شد كه در اين راستا مجوز 90 پروانه ضدعفوني كننده به صورت روزانه و بدون معطلي براي تسريع در روند توليد و رفع مشكلات مردم صادر گرديد كه استان لرستان علاوه بر توليد و رفع نياز داخل استان، صادر كننده الكل و محلول ضدعفوني كننده با ساير استان ها خصوصا استان هاي همجوار مي باشد.

   ايشان افزود: اقدامات خوبي در بحث تامين داروهاي مورد نياز افراد مبتلا به كرونا انجام داديم و اين داروها در كمترين زمان تامين شد و سعي كرديم بيماران در اين زمينه كمبودي نداشته باشند.

   دكتر اسدبيگي گفت: در بحران كرونا دستگاه هاي ضروري از قبيل دستگاه اكسيژن ساز ثابت و خانگي، كپسول اكسيژن، سي تي اسكن،  ام آر آي، ونتيلاتور در دستور كار قرار گرفت كه خوشبختانه تمامي دستگاه هاي مورد نياز استان خريداري و تامين شد.

   معاون غذا و دارو دانشگاه در ادامه به موضوع تامين دستكش، ماسك و لباس گان و كاورال و ساير اقلام محافظت فردي اشاره كرد و افزود: با برنامه ريزي قبلي و خريد متمركز و همچنين جذب اعتباري بالغ بر 12 ميليارد تومان بصورت رايگان جهت تامين تجهيزات مصرفي خوشبختانه در سطح مراكز بهداشتي و درماني استان در اين خصوص مشكلي نداشتيم.

   دكتر اسدبيگي موضوع تامين ماسك را از جمله مهمترين دغدغه هاي اين معاونت ذكركرد و افزود: با توجه به كمبود سراسري ماسك استفاده از ظرفيت هاي درون استاني در دستور كار قرار گرفت كه در كوتاه ترين زمان مجوز توليد ماسك در استان براي چند واحد توليدي صادر گرديد.

   ايشان در ادامه گفت: با توجه به افزايش مصرف انواع ضدعفوني كننده و اهميت كارآ بودن ضدعفوني كننده ها در كنترل سير صعودي بيماري، آزمايشگاه كنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي لرستان از آغاز بحران كرونا فعاليت هاي خود را بر انجام آزمون هاي كنترلي بر روي نمونه هاي ضدعفوني كننده متمركز كرده است.

   گفتني است كه در ادامه اين جلسه مديران مجموعه غذا و  دارو به بيان ديدگاه‌ها و نقطه نظرات و گزارش مختصري از عملكرد حوزه خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند.

   سپس حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني مسئول محترم نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، ضمن تسليت اربعين حسيني و ايام رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) به حماسه آفريني كادر بهداشت و درمان و همكاري اقشار جامعه در نبرد با كرونا اشاره كرد كه باعث كنترل و مهار بيماري در ماه هاي اوليه شد. ايشان بابيان اينكه الحق آقاي دكتر محسن اسدبيگي معاون غذا و دارو  بعنوان يكي از مديران جهادي دانشگاه است كه با تلاش بي وقفه و شبانه روزي و دلسوزانه در زمان بحران كرونا باعث شده است معاونت غذا و دارو بعنوان يكي از موفق ترين بخش هاي دانشگاه علوم پزشكي لرستان شناخته شده است.

   مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ضمن تقدير از زحمات و تلاش‌هاي مسئولان و كاركنان معاونت غذا و دارو در بحران كرونا، خواستار كوشش هرچه بيشتر و مجاهدات تلاشگران عرصه مبارزه با اين ويروس منحوس شد.  همچنين در راستاي تحقق اهداف و برنامه هاي حوزه فرهنگي اظهار داشت: موضوعات فرهنگي آنچنان مهم و با اهميت هستند كه در كنار رسالت‌هاي اصلي دانشگاه قرار دارند و همه ما براي تحقق و اهداف و برنامه‌هاي اين عرصه بايد تلاش كنيم كه خوشبختانه معاونت غذا و دارو يكي از معاونت هاي برتر و فعال در حوزه فرهنگي نيز مي باشد. ايشان در پايان گفت: براي بنده افتخار است كه در جمع شما حضور دارم، شما باخدا معامله كرديد و پاداش تمام سختي‌ها و تلاش‌هايتان را قطعاً از او خواهيد گرفت.

   در پايان دكتر اسدبيگي ضمن ابراز خرسندي و دلگرمي مديران و پرسنل از حضور مسئول محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه در محل معاونت غذا و دارو از همكاري و حمايت بي دريغ ايشان در مبارزه با بيماري ويروس كرونا و همچنين ابلاغ و پيگيري رهنمون هاي مقام معظم رهبري در بحث پيشگيري و مبارزه با اين بيماري قدرداني نمود و گفت: هرچند فعاليت هاي انجام شده در اين معاونت براساس وظايف ذاتي و سازماني بوده اما حضور روحانيت در ادامه اين مبارزه سخت، باعث دلگرمي و توان مضاعف جامعه مخصوصا كاركنان زحمتكش و پرتلاش معاونت غذا و دارو خواهد بود.

    

   ارسال به فيسبوك   ارسال به دنباله   ارسال به بالاترين   ارسال به كلوبدانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني استان

لرستان

تعداد بازدید: 26674820 آخرین به روزرسانی: 09 تير 1401

 مقالات articles  2018  2017  2016  2015  2014 

سئوالات متداول
بيانيه حريم خصوصي
 بيانيه توافق سطح خدمات
راهبرد مشاركت دستگاه
IT
eprints

.

Page created in 0.53076410293579 seconds.
memoryUsage : 6797Kb